تبلیغات
گروه حسابداری و خدمات مالی - پاسخ به اظهارات عجیب نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت
گروه حسابداری و خدمات مالی
بسم الله الرحمن الرحیم

با یکبار همکاری با گروه ما طعم متفاوتی از حسابداری و کارایی های آن را خواهید چشید و با خیالی آسوده تر و اطمینان بیشتر به تجارت خود ادامه خواهید


محمدرضا نعمت‌زاده در خصوص «کمپین خودروی داخلی نخریم» گفت: «این یک خیانت است که کمپینی برعلیه تولید داخلی راه بیاندازیم، چراکه این موضوع یک بی‌انصافی برعلیه خودروسازان داخلی بوده و به مفهوم آن است که کمپینی برعلیه تولید ملی راه‌اندازی شود.»

وی در عین حال راه‌اندازی این کمپین را یک فعل حرام و مغایر با مصالح ملی دانست و عنوان کرد: «راه‌اندازی چنین کمپین‌هایی یک عمل ضدانقلاب است، بنابراین راه‌اندازی کمپین بر علیه تولیدملی، اقتصاد ملی و اشتغال جوانان معنا ندارد.»
حمایت نعمت‌زاده از خودروسازان موضوع تازه‌ای نیست، بلکه پیش از این‌ها هم او بارها در شرایط خاص از خودروسازان حمایت کرده بود؛ اما نکته قابل تامل در شرایط کنونی، روش تازه حمایت او است و این‌که نعمت‌زاده در مقابل جمعیت میلیونی حامی این کمپین که مردم ایران هستند، گفته است؛ «این‌ یک خیانت است که کمپینی برعلیه تولید داخلی راه بیاندازیم، چراکه این موضوع یک بی‌انصافی برعلیه خودروسازان داخلی بوده و به مفهوم آن است که کمپینی برعلیه تولید ملی راه‌اندازی شود.»

در مقابل این اظهارنظر وزیر صنعت، معدن و تجارت در حال حاضر سوالات بسیاری مطرح است که جا دارد آقای وزیر، به آنها پاسخ دهد.

آقای نعمت‌زاده، این‌که مردم بخواهند محصولات شرکت‌های خودروسازی با برندهای معروف دنیا رقابت کند و محصولاتی در سطح آنها داشته باشند، آیا خیانت است؟
این‌که مردم بخواهند بهترین خودروها در کشورشان تولید شود و برند ایرانی بخواهند، خیانت است؟
این‌که مردم بخواهند خودروهای تولید داخل حداقل در کشورهای آسیایی پرطرفدار باشد، خیانت است؟
مردم چندین دهه با خودروهای تولید داخل و مصرف سوخت بالای آنها ساختند و این‌که حالا توقع دارند به آنها ارزش داده شوند و اصلاحاتی در روند تولید خودرو صورت گیرد، خیانت است؟


همچنین آقای وزیر، این‌که مردم به واسطه خودروهای بی‌کیفیت کشته می‌شوند، خیانت نیست؟
به نظر شما افزایش بی‌حساب و کتاب قیمت در کنار افت کیفیت، خیانت نیست؟
از نگاه شما کمپین نخریدن خودرو خیانت است، اما تولید خوروهایی که سال‌ها از کنار گذاشتنشان در جهان گذشته و فروش آنها معادل قیمت خودروهای روز جهان به مردم و خدمات پس از فروش در حد صفر است، خیانت نیست؟
 چرا مردم ایران نباید خودروهای روز دنیا را با قیمت‌های مناسب و خدمات پس از فروش استاندارد سوار شوند؟


آقای نعمت‌زاده، حمایت از تولید داخل مایه افتخار است، اما حمایت از تولیدی که از قطعات بی‌کیفیت استفاده می‌شود؛ تولیدی که بعضی قطعه‌های آن در چین تولید و روی آن ساخت ایران زده می‌شود. بنابراین این کمپین خیانت نیست، بلکه هشداری است برای این‌که مردم جنس خوب و باکیفیت و با قیمت مناسب می‌خواهند. خودروسازان کیفیت، قیمت و ایمنی محصولات را بالا ببرند و استانداردهای لازم رعایت شود، آن زمان ببینند مردم از تولید داخل حمایت می‌کنند یا خیر!

آقای وزیر، این‌که مردم بعد از خرید خودرو دائما باید زمان خودرو را در تعمیرگاه‌ها بگذرانند و یا درگیر نمایندگی باشند، خیانت نیست؟!
 این‌که خودروسازان برای مثال سنسور دنده عقب را به عنوان آپشن می‌فروشند تا پول بیشتری از مصرف‌کننده بگیرند، خیانت نیست؟


آقای نعمت‌زاده به عنوان یک مقام مسوول شاید بد نباشد در خلوت خود سیاست‌های دولت را بررسی کنید؛ این‌که دولت نمی‌خواهد شرکت‌های بزرگ را که گردش مالی بالا دارند، از دست دهد و خصوصی کند و این موضوع حیاط خلوت یک‌سری آقازاده‌ها شده است.
بر این اساس، مردم هم اگر کمپینی راه می‌اندازند، به این دلیل است که هر چه به مسوولان گفتند، نتیجه‌بخش نبوده و دولت در خصوص سیاست‌گذاری در بخش خودرو اقدام موثری انجام نداده است. به این ترتیب، هر سال وضع خودروسازان بدتر از گذشته شده است.


آقای وزیر، راستی شما و اطرافیانتان چه خودرویی سوار می‌شوید؟

منبع: افکار خبربرچسب ها: اظهارات عجیب نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت، کمپین خودروی داخلی نخریم، کمپین خودروی صفر ممنوع،
ارسال توسط پیمان صابری زوارم
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
چه مطالبی بیشتر در وبلاگ قرار بگیرد؟


صفحات جانبی
سایتهای مفید
خواندنی
كوروش كبیر: سه چیز را با احتیاط بردار:قدم,قلم,قسم سه چیز را پاك نگه دار: جسم,لباس,خیال. از سه چیزكار بگیر:عقل,همت,صبر از سه چیز خود را دور نگه دار:افسوس,فریاد ,نفرین. سه چیز را آلوده نكن:قلب,زبان,چشم اما سه چیز را هیچ گاه فراموش نكن:خدا,مرگ,دوست.
ارتباط با مدیر سایت
آدرس ایمیل ما: HesabPardazan.Amin@gmail.com HesabPardazan@yahoo.com ارسال مستقیم پیام به ایمیل مدیریت
مطالب خواندنی