تبلیغات
گروه حسابداری و خدمات مالی - معرفی شیروان
گروه حسابداری و خدمات مالی
بسم الله الرحمن الرحیم

با یکبار همکاری با گروه ما طعم متفاوتی از حسابداری و کارایی های آن را خواهید چشید و با خیالی آسوده تر و اطمینان بیشتر به تجارت خود ادامه خواهید


معرفی شیروان :


در مورد وجه تسمیه شیروان نظرات گوناگونی بیان شده از جمله اینکه اقوام مهاجر این نام را از غرب به این منطقه آورده اند و این نام از زمان صفویه رایج گشته و پیشتر در این حدود، شهر «دبین» بوده است. آثار گروه های زردتشتی که در روستاهای منطقه مانند دوین، گلیان، زیارت، منصوران و هنامه وجود دارد و تپه های باستانی نادری با قدمت سده چهارم و پنجم قبل از میلاد اهمیت تاریخی این منطقه را نشان می دهد.
 بر اساس یافته های باستان شناسی، شیروان در طول هزاران سال مسکونی و اقوام مستقر در منطقه از توانایی احداث تاسیسات آبیاری، مفرغ کاری، کشت نباتات، گوناگون و احداث خانه برخوردار بوده اند.

شیروان بخشی از سکونت گاه اولیه پارت ها محسوب می شود این شهرستان بر میراث تمدنی چند هزار ساله بالیده و رشد نموده است آثار مکشوفه در نواحی مختلف آن بر قدمت تاریخی منطقه صحه می گذارد و آن را کهن ترین زیست گاه بشر در خراسان شمالی معرفی می کند .

از نظر تاریخی، رونق شهر شیروان به دوره فرمانروایی خوارزمشاهیان مربوط است. این شهر در دوران حكومت قاجار یكی از مناطق مهم درگیری های حكام محلی بود.  شهر شیروان در سال 1308 بر اثر زلزله به كلی ویران شد و پس از دوسال،  بار دیگر با اسلوب جدید شهرسازی تجدید بنا گردید.

مناطق دیدنی :
منظقه ییلاقی زوارم:

در منطقه ییلاقی زوارم که در طول 25 کیلومتر از ابتدای دره زوارم تا کوه‏های تخت میرزا و شخری امتداد می‏یابد، چشمه‏سارها، آبشارها، حوضچه‏های سنگی، کوه‏های سر به فلک کشیده، باغ‏های میوه، رودخانة پر آب، مراتع غنی و انواع گیاهان دارویی و خوراکی موزائیک بسیار زیبایی از طبیعت را به نمایش درآورده‏اند.

رودخانه زوارم، از کوه‏های جهان ارغیان موسوم به تخت میرزا سرچشمه می‏گیرد و در مسیر خود مزارع و باغ‏های روستاهای زوارم، شیرآباد، ورقی، عبدآباد و توده را مشروب می‏سازد و به رودخانه اترک می‏پیوندد. سواحل این رودخانه اتراق‏گاه‏های مناسبی برای گردشگران دارد.


چهار تاقی:
یکی از اماکن تاریخی در شمال غربی شیروان بنای موسوم به چهار تاقی بازمانده از عصر تیموری است بر اساس سنگ قبر داخل بنا تاریخ ساخت آن به سال 785 هجری قمری باز می گردد این مقبره متعلق به یکی از سرداران امیر تیمور کورکانی است. آجر کاری، گچ بری، کاشیکاری و همچنین کتیبه ای به خط ثلث از تزئینات بنا می باشد.

 آرامگاه باباتوکل:

آرامگاه بابا توکل، مدفن یکی از شاعران قرن چهارم هجری‌است و در روستای گلیان از توابع شهرستان شیروان است.آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
چه مطالبی بیشتر در وبلاگ قرار بگیرد؟


صفحات جانبی
سایتهای مفید
خواندنی
كوروش كبیر: سه چیز را با احتیاط بردار:قدم,قلم,قسم سه چیز را پاك نگه دار: جسم,لباس,خیال. از سه چیزكار بگیر:عقل,همت,صبر از سه چیز خود را دور نگه دار:افسوس,فریاد ,نفرین. سه چیز را آلوده نكن:قلب,زبان,چشم اما سه چیز را هیچ گاه فراموش نكن:خدا,مرگ,دوست.
ارتباط با مدیر سایت
آدرس ایمیل ما: HesabPardazan.Amin@gmail.com HesabPardazan@yahoo.com ارسال مستقیم پیام به ایمیل مدیریت
مطالب خواندنی